SZKOLENIE

Szkolenie na stopnie żeglarskie, motorowodne i inne

Read More

SPORT, REGATY

Szkolenie dzieci i młodzieży w sporcie żeglarskim.

Read More

ŻEGLARSTWO SWOBODNE

Morskie i śródlądowe rejsy klubowe

Read More

Otwarcie sezonu 2021

Niestety, ze względu na sytuację epidemiczną nie organizowaliśmy zaplanowanych regat oraz oficjalnego otwarcia sezonu.


9 maja nieoficjalnie i skromnie otwarliśmy sezon żeglarski 2021.  Nie organizowaliśmy regat, gosciliśmy jedynie na prystani żeglarzy z Klubu Żeglarskiego Wodniak z Jarocina, którzy przeprowadzili trening na nowym akwenie

 

Bitwa o Gotland 2020

W samo południe 13 września wystartowała Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland. Do regat zgłosiło się 20 zawodników, wystartowało 16, z różnych przyczyn wycofało się 5 żeglarzy. Bardzo dobrze wystartował nasz kolega Zenek Jankowski, przez cały czas żeglował w czołówce. Decydująca była halsówka na ostatnich 100 Mm, typowe żeglarskie szachy, żeglowanie po wiatr, wybór trasy, decyzje czy odejść w prawo, pod wiatr i nabrać wysokości, czy żeglować dotychczasowym kursem. Wszystko to spowodowało, że w nocy stawka się nieco przetasowała. Blue Horizon stracił prowadzenie, natomiast zyskał BLUESinA.Ok godz. 09:00 na ok 60 Mm kolejność jest następująca, Good Speed, BLUESinA, Odyssey, Oceanna (Zenon Jankowski) Blue Horizon i Consal 2.
Na mecie różnice były minimalne, liczone w minutach.Gdyby to był bieg sprinterski o kolejności na mecie decydowała fotokomórka.
Ostatecznie Zenek przypłynął na metę na 6 pozycji, a w klasie ORC został sklasyfikowany na 4 miejscu.